Tikra istorija: kodėl svetainė yra svarbu

Estetiškai patrauklaus dizaino bei funkcionalus tinklapis būtinas bet kuriai solidžiai įmonei ar organizacijai. Ir jokių „o”, „bet” ar „tačiau“ čia negali būti. Žinoma, yra nemažai teigiančių, kad jei įmonė nepriekaištingai dirba realiame pasaulyje tokie dalykai kaip internetinio puslapio išvaizda bei kokybė jokios reikšmės neturi. Savo kailiu teko įsitikinti, jog toks mąstymas – visiška netiesa. Jei tinklapis nekelia pasitikėjimo, vadinasi, nekelia ir pati organizacija. Juk internetinė svetainė yra jos veidas virtualioje aplinkoje. O naudotis nekompetentingai ar nesąžiningai atrodančios įmonėmis paslaugomis tas pats kaip pirkti katę maiše – tokiam poelgiui ryžtasi retas.

Dar neseniai pati nebūčiau patikėjusi, kad tinklapio kokybė gali daryti tokią reikšmingą įtaką įmonės įvaizdžiui, o tuo pačiu ir apsisprendimui naudotis ar nesinaudoti jos paslaugomis. Visgi, kai teko susidurti su šiuo reiškiniu asmeniškai, nuomonė pasikeitė kardinaliai.

Iš tiesų mano istorija gan paprasta. Prieš porą savaičių teko ieškoti teisininko paslaugų. Na, kaip ir dauguma žmonių nusprendžiau visų pirma išnaršyti interneto platybes – juk čia didžiausias šansas atrasti tai, ko ieškau. Bent jau maniau taip. O pasirodo – klydau. Nors įvedus žodžius „teisininko paslaugos“ „Google“ pateikė ištisą galybę pasirinkimo variantų, peržiūrėjusi pirmuosius dešimt tinklalapių greitai supratau, kad rinktis, deja, nelabai bus iš ko. Atrodytų, jog teisės sferos atstovai – rimti, solidūs bei patikimą įvaizdį norintys sudaryti specialistai, tačiau aplankius kai kurių svetaines net šiurpas nupurtė didžioji dauguma jų nekėlė jokio pasitikėjimo ir noro kreiptis teisinei konsultacijai. Taip ir likau nesupratusi: negi šių nevykusių internetinių svetainių savininkai nesupranta, kad internetas jau seniai tapo pagrindine informacijos paieškos vieta? O potencialius klientus išties atbaido nepatikimas įvaizdis.

Didesnė dalis teisės paslaugas siūlančių įstaigų internetinių puslapių arba normaliai neveikdavo, arba atrodydavo kaip visiškas padrikų elementų ir informacijos chaosas. Dar daugiau –  tinklapio tekstiniame turinyje pateiktos nuorodos į kitus internetinius šaltinius neatsidarydavo ar norint susisiekti su įmone elektroniniu paštu pasirodydavo pranešimas, kad žinutės išsiųsti nepavyko arba kad toks adresas ne(be)egzistuoja. Tokiose situacijose man tapo  akivaizdu, jog stengtis dėl klientų patogaus aptarnavimo šios įstaigos neturi jokio noro.  O jei jau nesistengia virtualiame pasaulyje, tai vargiai stengsis ir realiame – bent jau aš laikausi tokios nuomonės.

Visgi ne visi aplankyti tinklapiai paliko blogą įspūdį – kai kurie buvo išties puikiai sutvarkyti, teikė visą reikalingą informaciją, dailiai atrodė bei visų svarbiausia – buvo patogūs naudotis. Būtent vienos iš tokių firmų paslaugomis ir pasinaudojau: jų internetinėje svetainėje ne tik buvo pateikta visa mane dominanti informacija, tikslūs kontaktiniai duomenys, tačiau ir organizacijoje dirbantys specialistai, jų patirtis ir pasiekimai. Atrodytų, jog tai yra elementarūs dalykai, bet kai kurios įmonės jų perprasti nesugebėjo ligi šiol. Ir tiesą pasakius, pačios dėl to kenčia – potencialūs klientai tiesiog renkasi jų konkurentus lygiai taip, kaip tai padariau aš.

2 Responses to Tikra istorija: kodėl svetainė yra svarbu
  1. Mindaugas Reply

    Jau labai senai savo klientams tai įrodinėjau, bet tik ~10% iš karto suprasdavo ir pasirinkdavo teisingą kelią – profesionalią svetainę.

    Deja, lietuvoje į tai dar žiūrima atsargiai, o kaip užsimeni apie biudžetą, tai dažniausiai net nebeatrašoma į elektroninius laiškus.

  2. Andrius Reply

    Daug atvejų yra kai žmonės taupo, bet manau po kelių apdegimų žmonės atsimerkia ir supranta, jog nemokamai arba pigiai gerai nebūna, vis dėl to specialisto laikas kainuoja ir natūralu, kad kokybiškas produktas yra brangesnis, bet tam reikia laiko, patirties, kad suprast, jog viskas kainuoja, baigėsi švogerių, sunėnų laikai – kai reikėdavo tiesiog padaryti. Dabar konkurencija yra tikrai didelė, o išsiskirti kažkuo tikrai reikia, taupydamas tikrai neišsiskirsi. Jau geriau iš viso nesidaryti, negu darytis belekaip.

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>